Ataşehir Küçükbakkalköy Mahallesi

İLAN BİLGİLENDİRMELERİ

Ataşehir Ekonomik Durumu

İlçemizde ekonomik hayatın gelişimi orta seviyededir. Eski yerleşim bölgesi olduğu kadar Ataşehir semtinde yeni yerleşim bölgesi de çoktur. Bu yerlere yerleşen kesimin maddi durumunun biraz daha yüksek olduğu söylenebilir. Bunun yanı sıra gecekondu bölgemizde nüfus yoğunluğu vardır. İlçemizde birçok iş merkezi açılmasıyla ilçe sakinlerimize iş imkanı sağlanacağı umut edilmektedir.  
 
İlçemizde nehir, dağ, ova, göl, orman, yer altı ve yerüstü kaynakları, önemli bitki örtüsü yoktur. Toprakları ekilip biçilmez. Ancak Anadolu yakasının sebze ve meyve ihtiyacını karşılayan (Büyükşehir Bel. Başk. ait) Hal ilçe merkezinde faaliyet göstermektedir.
 
Yüzölçümüne nazaran bünyesinde barındırdığı büyük dev ticaret kuruluşlarının yanında çok sayıda orta boy sanayi işletmeleri ve bunun yanı sıra küçük işletmelerde yer alması yanında, İlçe dışında bulunan birçok fabrikaların yönetim ve satış merkezleri de İlçemiz sınırları içinde yer almaktadır. Bu kuruluşların çeşitli sanayi dallarını kapsaması da ekonomik yönden en belirgin özelliğidir.

Paylaş